INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA

Ianis Hagi a fost prezentat azi! Care e adevărata sumă de transfer + declarațiile românului despre Adi Mutu

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 iulie 2016 14:43

Transfermarkt anunță că Fiorentina a plătit 2 milioane de euro pentru Ianis Hagi (17 ani), care a fost prezentat azi și a susținut o conferință de presă.

Puștiul adus de la Viitorul speră să ajungă la nivelul lui Adrian Mutu, care este o legendă a clubului italian.

"Mă simt pregătit să joc la prima echipă, de aceea am şi vrut să vin aici şi îmi doresc să joc cât mai multe meciuri sezonul acesta. Îmi place mult această echipă, mai ales faptul că încearcă întotdeauna să aibă posesia.

Voi încerca să dau totul 100% pe orice post voi fi pus de antrenor. De la mijloc în sus, pot să joc pe orice poziţie. Colegii sunt super, m-au primit foarte bine. Şi mister, şi staff-ul tehnic m-au primit extraordinar”, a spus Ianis Hagi la conferință la Dolce.

...despre Mutu și Gică Hagi:

"Amândoi au fost jucători foarte mari. Din păcate, nu am vorbit cu Adrian Mutu, dar ştiu că a fost un jucător foarte mare aici şi voi încerca să ajung la nivelul lui.

Aş vrea să am cam toate calităţile pe care le-a avut tatăl meu. Încă de când m-am născut a fost presiune pe umerii mei, aşa că sunt obişnuit".

Citește și:
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi”
Superliga
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi”
Basarab Panduru, reacție acidă după ce Marius Baciu, fostul lui coleg de platou, a fost numit de Becali la FCSB: „Este exact ce vrea Gigi!”
Superliga
Basarab Panduru, reacție acidă după ce Marius Baciu, fostul lui coleg de platou, a fost numit de Becali la FCSB: „Este exact ce vrea Gigi!”
Adrian Mutu știe de ce a fost numit Marius Baciu la FCSB: „Gigi m-a ascultat pe mine!”
Superliga
Adrian Mutu știe de ce a fost numit Marius Baciu la FCSB: „Gigi m-a ascultat pe mine!”
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Stiri extrasport
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (20)
sexilian
sexilian  •  23 Septembrie 2016, 19:36

nu e caciula e basca dar larga,compatimesc copilul......

timm
timm  •  17 Iulie 2016, 10:38
Postat de blacksun_14 pe 16 Iulie 2016, 16:01

hagi greseste enorm in ceea ce face.Asa l-a dat si pe balasa la roma si saracul joaca la primavera.In loc sa-i tina in liga 1 pana le creste cota si valoarea, ii da sa se plafoneze in liga de juniori italiana.Asa cum s-a intamplat cu "marile" sperante alibeci si puscas.De ce sa joci cu gent in europa league cand poti sa mergi la juniori in italia ? Doar esti la fiorentina si roma :))

La FCSB cati tineri s-au plafonat? Absolut toti tinerii au venit mari sperante la FCSB si nici unul nu a reusit. FCSB i-a plafonat pe toti.

timm
timm  •  17 Iulie 2016, 10:32
Postat de ovidiu_30003 pe 16 Iulie 2016, 16:26

ivan o sa plece pe cel putin 5 milioane de la craiova

Ivan Turbinca?

Vezi toate comentariile (20)
Comentează