INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

FOTO Ianis Hagi, introdus în minutul 69 al unui meci incredibil! Cât s-a terminat Rangers - Hamilton

Ianis Hagi (22 de ani) este rezervă în Rangers - Hamilton, din runda cu numărul 14 a primei ligi din Scoția. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 noiembrie 2020 17:04 / Actualizat duminica, 08 noiembrie 2020 18:58

Ianis Hagi (22 de ani) a fost introdus în minutul 69 al victoriei obținute de Rangers împotriva lui Hamilton, scor 8-0.

Ianis Hagi a început de pe bancă al treilea meci consecutiv la Rangers. În precedentele două, internaționalul român nu a fost deloc folosit de Gerrard. Astăzi a intrat în minutul 69, când scorul era deja 8-0 pentru formația din capitala Scoției.

37-3este golaverajul lui Rangers în această ediție de campionat

+3 FOTO

Rangers este invincibilă

Rangers este neînvinsă în acest sezon, indiferent de competiție. În prima ligă din Scoția, formația pregătită de Steven Gerrard este prima, cu 38 de puncte, 9 mai multe decât marea rivală Celtic.

Ianis Hagi vine la naționala U21

Ianis Hagi a fost lăsat de selecționerul Mirel Rădoi la reprezentativa de „tineret”, pentru meciul decisiv cu Danemarca U21. Partida care îi poate duce pe „tricolori” la Euro 2021 se joacă pe 17 noiembrie, ora 20:30, pe stadionul „Ilie Oană” din Ploiești.

FINAL » Rangers - Hamilton 8-0

• Au marcat: Arfield '15. Roofe '17 '54, Aribo '19 '36, Barker '62, Tavernier '65 (pen.) '69
  • Ianis Hagi a fost introdus pe teren în minutul 69, la scorul de 8-0 pentru Rangers

VIDEO. Mihai Stoichiță despre Ianis Hagi: „Toată lumea îl compară cu tatăl lui. A urcat pas cu pas în carieră!”

Premieră negativă » Ianis Hagi, rezervă nefolosită la Rangers a doua oară la rând

Ianis Hagi, atacat fără milă: „Seamănă cu Zidane pe PlayStation! S-a lovit mingea de el ca de colțul mesei” + de ce Gică Hagi nu ar fi bun ca selecționer

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”