INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RANGERS - ARSENAL 2-2

VIDEO Ianis Hagi, titular în amicalul de 5 stele dintre Rangers și Arsenal! Spectacol cu 4 goluri pe Ibrox

Ianis Hagi (22 de ani) a fost titular în meciul amical dintre Rangers și Arsenal, încheiat cu o remiză, scor 2-2.

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 iulie 2021 17:56 / Actualizat sambata, 17 iulie 2021 18:14

Rangers vrea în grupele Ligii Campionilor în acest sezon. Campioana Scoției va intra în turul 3 preliminar, așa că se pregătește cu meciuri amicale tari.

Ianis Hagi, titular în Rangers - Arsenal

Primul test tare al lui Rangers a fost în compania lui Arsenal. Steven Gerrard l-a trimis pe Ianis Hagi din primul minut.

Scoțienii au deschis scorul în minutul 14, când nigerianul Leon Balogun a reluat cu capul o minge centrată de Tavernier. „Tunarii” au replicat rapid, în minutul 23, prin portughezul Nuno Tavares, aflat la debutul sub comanda lui Arteta.

În minutul 62, Gerrard a schimbat liniile. A efectuat 7 modificări. Inclusiv Ianis Hagi a părăsit terenul. Golul de 2-1 a venit tot cu o lovitură de cap. De data asta Cedric Itten a fost autor. Rezultatul final a fost stabilit de Edward Nketiah, în minutul 83, cu un șut din unghi.

Ianis Hagi înfruntă vedetele de la Real Madrid

Sub comanda lui Steven Gerrard, Rangers a revenit în prim-planul fotbalul european. A întrerupt supremația lui Celtic, cucerind titlul fără vreun meci pierdut, iar în sezonul următor are planuri și mai mari.

Ultimul amical al verii va fi unul de lux pentru Rangers. Pe Ibrox va veni Real Madrid. Partida este programată pe 25 iulie, cu doar 6 zile înaintea debutului oficial în noul sezon.

Presa din Spania anunță: acord pentru Raphael Varane! Cât primesc Real Madrid și jucătorul

Ianis Hagi, interviu despre Rangers + Ce planuri are cu naționala României: „Am încredere în generația care vine”