STRANIERI  ·  CUPA BULGARIEI

Înfrângere-șoc pentru Ludogoreț în sferturile de finală din Cupa Bulgariei! Toți cei 4 români au terminat pe teren derbyul cu ȚSKA Sofia

Dragoș Grigore și colegii săi au pierdut marele derby cu ȚSKA  FOTO: Sportal.bg
Dragoș Grigore și colegii săi au pierdut marele derby cu ȚSKA FOTO: Sportal.bg

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 aprilie 2019 20:21

Cu Dragoș Grigore, Claudiu Keșeru și Cosmin Moți printre titulari, Ludogoreț a pierdut cu ȚSKA Sofia în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, 0-1.

Unicul gol a fost marcat în minutul 30. Mijlocașul Ruben Pinto a punctat pentru ȚSKA, aducând calificarea în semifinalele competiției.

Claudiu Keșeru rămâne astfel cu 99 de goluri în tricoul lui Ludogoreț, fiind la doar o reușită de un număr istoric.

Partida s-a încheiat cu toți cei 4 români pe teren. Adrian Popa, care a început ca rezervă, a intrat în minutul 75 în locul lui Lukoki.

• În semifinalele Cupei Bulgariei s-a mai calificat Lokomotiv Plovdiv, care a eliminat-o pe Etar.
  • În celelalte două sferturi de finală se mai înfruntă Botev Plovdiv cu Cherno More și Strumska Slava - Septemvri Sofia.

VEZI ȘI:

Ofertă oficială pentru Ionuț Negoiță! Dumitru Dragomir a anunțat suma pe care o pune pe masă pentru a prelua Dinamo

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Anunțul momentului despre Gregorian Bivolaru, liderul MISA. Multe cursante ar fi fost supuse unor obiceiuri șocante