INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BOLOGNA - INTER 2-1

video Ionuț Radu, dărâmat după greșeala care o poate costa titlul pe Inter! Cum l-au surprins camerele TV pe român și ce au făcut colegii

SERIE A. Ionuț Radu (24 de ani) a greșit decisiv în Bologna - Inter 2-1 la golul doi marcat de gazde. La finalul restanței din etapa #20, portarul român a avut nevoie de sprijinul colegilor. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 28 aprilie 2022 00:08 / Actualizat joi, 28 aprilie 2022 00:50

Folosit prima oară aseară la Inter în acest sezon de Serie A, pentru că titularul Handanovic s-a accidentat la spate, Ionuț Radu a greșit grav. În minutul 81, goalkeeperul a luftat în fața porții și Sansone a împins mingea în plasă de la un metru.

Ionuț Radu, pus la zid după eroarea de proporții: „A șocat, o catastrofă! I-a dat lui AC Milan jumătate de titlu”
Bologna - Inter 2-1

Ionuț Radu, dărâmat după gafa din Inter - Bologna!

La finalul partidei, în drum spre vestiare, Radu a părut dărâmat. Și-a acoperit fața cu tricoul ca să ascundă eventualele lacrimi.

Colegii de la Inter l-au protejat pe Radu, iar Dumfries a acționat ca o barieră împotriva camerelor TV care căutau un prim-plan cu românul.

3a fost nota primită de Radu în tuttomercatoweb

Nu vă faceţi probleme, Radu e un portar excelent. A apărat foarte bine cu Empoli şi se pregăteşte foarte bine. Are încrederea mea şi a colegilor săi
Simone Inzaghi, antrenor Inter

Ionuț Radu, titular de avarie la Inter

Rezumat VIDEO | Bologna - Inter 2-1

• Eroarea lui Ionuț Radu, la minutul 2:08

Gafa lui Ionuț Radu în imagini

Pas greșit pentru Inter în lupta la titlu

PAOK e în finala Cupei Greciei! Răzvan Lucescu o elimină pe Olympiakos » Mitriță, schimbat după 28 de minute