INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FC KOLN - AL-HILAL 0-0

Ioniţă şi Rădoi au remizat într-un amical FC Koln - Al-Hilal

Alexandru Ionita

Articol de GSP - Publicat joi, 22 iulie 2010 00:00

Formaţia germană la care evoluează fostul atacant rapidist Alexandru Ioniţă, FC Koln, a terminat la egalitate, 0-0, în faţa formaţiei fostului fundaş stelist Mirel Rădoi, Al-Hilal.

Ioniţă a jucat o repriză, în timp ce Rădoi a fost integralist. Partida s-a disputat în faţa a 600 de spectatori.

Koln a avut prima ocazie a meciului în minutul 9, prin Taner Yalcin, care a şutat însă slab de la 18 metri, iar portarul arabilor a reţinut fără probleme. FC Koln a controlat jocul la mijlocul terenului, iar cea mai mare ocazie a primei părţi i-a aparţinut lui Ioniţă. În minutul 40, vîrful de 20 de ani a trecut de un adversar, dar portarul lui Al-Hilal a fost pe fază şi a respins.

Pentru nemţi a fost primul meci amical din stagiul de pregătire din Austria.