INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Ionuț Nedelcearu, suspect de o ruptură musculară! S-a accidentat aseară, în Aris - AEK Atena 0-1

Ionuț Nedelcearu, suspect de fractură! S-a accidentat în Aris - AEK Atena 0-1

Articol de - Publicat vineri, 15 ianuarie 2021 12:41 / Actualizat vineri, 15 ianuarie 2021 13:35

Ionuț Nedelcearu, 24 de ani, a fost înlocuit în minutul 20 al partidei de la Salonic și află astăzi cât de gravă e accidentarea suferită la piciorul stâng

Probleme și pentru Ionuț Nedelcearu în Grecia. Stoperul român a trebuit să părăsească terenul joi seară, după numai 20 de minute, în partida pe care AEK Atena a câștigat-o cu 1-0 contra lui Aris, la Salonic. "Tricolorul" s-a accidentat la piciorul stâng, iar presa elenă scrie că este suspect de o ruptură musculară, urmând să afle astăzi, în urma unui RMN, cât de serioasă este problema medicală.

A trecut pe locul 2

Transferat în toamnă din Rusia, de la Ufa, Nedelcearu era titular incontestabil la "galben-negrii" și a evoluat în 11 meciuri din acest campionat, reușind un gol cu OFI Creta, pe 1 noiembrie. Echipa lui a urcat pe locul secund după 16 etape, la egalitate de puncte cu Aris și la -9 de Olympiakos.

Vezi AICI clasamentul și programul din Grecia!

Răzvan Marin este în cădere liberă cu Cagliari! „Nu se odihnește niciodată!”, a remarcat Gazzetta dello Sport, care l-a notat cu 5,5