INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

KAYSERISPOR - FENERBAHCE 1-0 // „Pantera” Silviu Lung, prestație SENZAȚIONALĂ contra lui Fener

Articol de - Publicat luni, 04 noiembrie 2019 12:24

Silviu Lung jr, 30 de ani, a fost omul meciului în victoria senzaţională a lui Kayseri, 1-0 cu Fenerbahce.

Portarul român curtat de FC Bruges, integralist duminică seară, a avut cel puţin patru intervenţii formidabile în situaţii de unu la unu cu adversarii.

„Pantera”, cum l-au numit ziariştii turci, a scos la marile ocazii ale lui Garry Rodrigues şi Muriqi din prima repriză, apoi după pauză a salvat în faţa lui Zanka şi Hasan Kaldirim cu reflexe remarcabile.

A fost ocrotit de două ori şi de bare, un gol al lui Fener s-a anulat corect pentru ofsaid, iar fanii l-au aplaudat la final. Lung, care gafase etapa trecută, are 9 meciuri jucate în acest campionat, reuşind ieri primul „clean-sheet”.

Vezi și:

BARCELONA - SLAVIA PRAGA // Secretul renașterii: „Toți colegii cântau «Aș vrea să fiu ca Nicolae Stanciu». Aceea a fost cea mai frumoasă seară trăită în fotbal”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!