INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

KASIMPASA - KAYSERISPOR 0-1. Dan Petrescu, victorie dramatică în Turcia! Golul a venit în ultimul minut

KASIMPASA - KAYSERISPOR 0-1. Dan Petrescu, victorie dramatică în Turcia! +14   FOTO
KASIMPASA - KAYSERISPOR 0-1. Dan Petrescu, victorie dramatică în Turcia!

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 ianuarie 2021 08:13 / Actualizat sambata, 30 ianuarie 2021 18:09

Kayserispor, formația lui Dan Petrescu, s-a impus pe terenul lui Kasimpasa, în etapa a 21-a din prima ligă din Turcia, scor 1-0.

Fără Alibec și Silviu Lung jr, dar cu Săpunaru integralist, echipa lui Dan Petrescu a obținut toate cele trei puncte din deplasarea de azi și continua cursa de îndepărtare de zona fierbinte a clasamentului.

Meciul a fost unul echilibrat. Deși Kasimpasa a avut posesia, Kayseri a avut mai multe șuturi pe poartă și a dat lovitura în minutul 90+4, prin mijlocașul Ugur Demirok. După un corner și o bâlbâială în careul advers, Demirok a împins mingea în poartă, din trei metri.

+10 FOTO

Astfel, Kayseri ajunge la 22 de puncte. Rămne pe locul 17, primul deasupra locurilor retrogradabile, dar are 3 puncte peste primul loc retrogradabil și s-a apropiat la un punct de locul 16, ocupat de Konyaspor, și la trei de rivala de azi, care e pe 13.

Vezi AICI clasamentul și programul din Turcia!

Kasimpasa – Kayserispor, echipe de start

Kasimpasa: Taskiran – Hadergjonaj, Luckassen, Brecka, Haddadi – Bistrovic, Kara – Koc, Hajradinovic, Erdogan – Kiese Thelin
Rezerve: Kose, Varga, Cetin, Dulger, Yesilyurt, Yildirim, Koomson, Hodzic, Elmali, Haspolat
Antrenor: Fuat Capa

Kayserispor: Alemdar – Kvrizc, Săpunaru, Demirok, Behich – Muhar, Campanharo – Lennon, Avramovski, Pedro Henrique- Maglica
Rezerve: Cipe, Attamah, Capar, Ovelek, Demir, Kolovetsios, Korkmaz, Okutan, Parlak, Subasi
Antrenor: Dan Petrescu

VIDEO  Burleanu: „Ne dorim ca la meciul cu Germania să avem fani în tribună, până la 30% din capacitate"

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Alex Maxim, gol în minutul 90+8 al meciului dintre Gaziantep și Galatasaray » Cât s-a terminat partida