INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FRANŢA

Keşeru, gol decisiv pentru Angers » Atacantul a ajuns la cota 10 în acest sezon

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 decembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 21 decembrie 2012 22:19

Atacantul român al celor de la Angers, Claudiu Keşeru, a deschis scorul pentru echipa sa, în minutul 16, în deplasarea de la Tours, într-un meci contînd pentru etapa a 19-a.

Angers a izbutit să cîştige cu 2-1, graţie unui gol marcat în minutul 90+1 de Lemaire, deşi în minutul 21 Tours a egalat, iar din minutul 33 Angers a jucat în 10, Couturier fiind eliminat.

Echipa lui Keşeru a ajuns la a 3-a victorie consecutivă şi este pe locul 4 în Ligue 2, la egalitate cu ocupantele locurilor 3 şi 2, fiecare avînd cîte 33 de puncte, cu 3 mai puţine decît liderul, Nantes.