INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  NEFTCHI BAKU

VIDEO Victorie importantă pentru Reghecampf » Neftchi Baku și-a consolidat poziția în clasament

Laurențiu Reghecampf/ foto: Facebook @Neftchi Baku

Articol de - Publicat miercuri, 01 februarie 2023 19:41 / Actualizat miercuri, 01 februarie 2023 20:21

Neftchi Baku, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a câștigat cu Zira, scor 1-0, în etapa #20 din campionatul Azerbaidjanului.

Echipa lui Reghecampf s-a distanțat la 10 puncte de Zira și și-a consolidat locul 3, care duce în preliminariile Conference League.

Verdict în cazurile lui Hanca și Vînă, care cer 7,5 milioane de euro de la CSU Craiova!
csu craiova

VIDEO. Neftchi Baku, victorie importantă în Azerbaidjan

După 45 de minute dominate de Zira, Neftchi ar fi putut deschide scorul în prelungirile primei reprize. Lebon a fost găsit bine în careu, dar a greșit preluarea și a fost nevoit să paseze înapoi, deși se afla în apropierea porții. Echipa lui Reghecampf a marcat singurul gol al meciului în minutul 52, prin Stankovic.

El a înscris cu o lovitură de cap, în urma unui corner. Neftchi și-ar fi putut dubla avantajul în minutul 63. Același Lebon a fost omul cu ratarea. De data aceasta, a trimis în bară. Jucătorii lui Reghecampf au continuat să dominte repriza secundă și ar fi putut marca din nou. Saief a șutat bine de la distanță, mingea ocolind de puțin poarta adversă.

Neftchi Baku a câștigat astfel în al doilea meci din 2023, după ce în primul pierduse cu Sabah, scor 0-2. Echipa lui Reghecampf este la 8 puncte de Sabah, locul doi, și la 15 de Qarabag, liderul campionatului.

Istvan Kovacs nu scapă :) E rezervă și la Campionatul Mondial al Cluburilor

„Tănase nu pierde timpul” » La revenirea în primul „11”, Florin a reușit o „dublă”