INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Laurențiu Reghecampf, victoria în fața fostei echipe în Emirate! Gluma GENIALĂ apărută pe internet

Articol de GSP - Publicat joi, 21 februarie 2019 22:11

Al Wasl, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, s-a impus în fața lui Al Wahda, fosta echipă a antrenorului român, scor 1-0. Golul izbăvitor a fost marcat de brazilianul Fabio Lima în minutul 13.

Reghecampf s-a despărțit de Al Wahda la finalul lui 2018, semnând contractul cu noua formație pe 6 ianuarie. Victoria de astăzi a fost prilejul apariției unei glume pe rețelele de socializare.

reghecampf

În tur, când se afla pe banca lui Al Wahda, Reghecampf s-a impus cu 4-1. Paradoxal, antrenorul român a obținut 6 puncte, deși victoriile între echipe au fost împărțite.

Al Wasl a urcat pe locul 10, cu 17 puncte acumulate în 16 etape. Al Wahda rămâne pe 6, cu 24 de puncte.

3victorii în 5 meciuri are Reghecampf pe banca lui Al Wasl în toate competițiile

Vezi și:

OFICIAL Liviu Antal și-a găsit echipă! A semnat un contract pe doi ani

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”