INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO

Cu Duțu și strănepotul lui Mussolini în teren, Lazio Primavera a trecut de Pisa » Românul a fost decisiv

Matteo Duțu în tricoul lui Lazio/ foto Facebook: @Matteo Duțu

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 noiembrie 2022 11:55 / Actualizat duminica, 06 noiembrie 2022 12:26

Matteo Duțu (16 ani), internațional român U18, a marcat golul decisiv pentru Lazio U19 în victoria cu Pisa, scor 1-0.

Este primul gol al fundașului central român în acest sezon din campionatul Primavera B.

Nu l-au menajat pe Tătărușanu după meciul decis în ultimele minute: „Măcar să încerce!”
ITALIA

Matteo Duțu, decisiv pentru Lazio U19

Deși are doar 16 ani, Matteo Duțu este un titular indiscutabil în apărarea lui Lazio U19. Stoperul a jucat 7 meciuri în 8 în acest sezon de campionat. A absentat o singură dată, din cauza unui cartonaș roșu primit.

Duțu este un român născut la Roma, el fiind convocat deja la naționala U18 a României. Sub „tricolor” a bifat 5 meciuri amicale, pe care le-a început ca titular.