INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

LUDOGORETS - BEROE 2-0. VIDEO Claudiu Keșeru, gol în victoria liderului Ludogorets! Căpitanul Cosmin Moți, integralist la gazde

Claudiu Keșeru a înscris în Ludogorets - Beroe 2-0 // foto: Facebook @ PFC Ludogorets 1945

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 septembrie 2020 22:27 / Actualizat sambata, 26 septembrie 2020 22:56

Claudiu Keșeru (33 de ani) a înscris în victoria lui Ludogorets de astăzi din campionatul Bulgariei, 2-0 cu Beroe.

Atacantul român a fost titular pentru Ludogorets și i-a răsplătit încrederea antrenorului, deschizând scorul pentru gazde. În minutul 19, Keșeru a primit mingea de la Cauly, după o serie de driblinguri amețitoare ale mijlocașului, și a șutat la colțul scurt, de la aproximativ 14 metri.

Scorul final, 2-0, a fost stabilit de Cicinho, care a înscris la doar 4 minute după ce a făcut-o Keșeru. Atacantul român a fost înlocuit în a doua parte, locul său fiind luat de Higinio, în minutul 64. Cosmin Moți a fost integralist la Ludogorets, purtând banderola de căpitan.

Cu aceaastă victorie, Ludogorets o depășește pe Beroe în clasament și urcă pe prima poziție, cu 16 puncte după 7 etape! Beroe, a doua clasată, este la două lungimi în urmă.

3 goluria înscris Keșeru în acest sezon, în campionatul Bulgariei

Alte știri despre stranieri:

GOZTEPE - GAZIANTEP 2-2 » VIDEO+FOTO Șumudică, salvat de Maxim! A declanșat primul gol și a egalat din penalty în prelungiri

Cagliari - Lazio 0-2. FOTO + VIDEO » Răzvan Marin a pierdut duelul cu Ștefan Radu! A luat primul galben în Serie A

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”