INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Marius Șumudică, iureș în conferința din Turcia: „Nu pot accepta așa ceva! Nu putem continua”

Marius Șumudică a fost supărat pe elevii lui la finalul remizei dintre Gaziantep și Pendikspor, scor 2-2, în runda cu numărul 19 a primei ligi din Turcia. +7   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 05 ianuarie 2024 20:06 / Actualizat vineri, 05 ianuarie 2024 21:38

Gaziantep conducea cu 2-0 în minutul 49, dar a avut 3 minute de prăbușire în ultimul sfert de oră și s-a văzut egalată. Marius Șumudică a fost furios în timpul conferinței de presă.

Andrei Nicolescu dezvăluie situația „indezirabilului” din lotul lui Dinamo: „Nu acceptă decizia antrenorului!”
Dinamo

Marius Șumudică, furios: „Nu pot accepta așa ceva!”

„Nu știu ce să zic. Le-am oferit punctele pe tavă adversarilor. La fel ca în meciul cu Adana, pierdem puncte de la 0-2. Azi am primit două goluri în trei minute. Prima dată a fost un accident, acum nu mai putem spune asta!

Nici nu vreau să discut prea mult, sunt prea înfierbântat. Nu pot accepta așa ceva! Am avut 2-0! Adversarul ar fi trebuit să vadă un cartonaș roșu, dar nu este o scuză.

Trebuie să fructificăm ocaziile avute. Ar fi trebuit să avem 24 de puncte în acest moment. Nu putem continua cu aceleași greșeli în meciurile de pe teren propriu.

La 2-0 le-am transmis să meargă în atac, să păstreze ritmul. Jucătorii se retrăgeau. N-am înțeles asta”, a spus Marius Șumudică într-o conferință de presă.

Drăguș, încă un gol în Turcia

Gaziantep a avut nevoie de doar 12 minute pentru a deschide scorul. Denis Drăguș a atacat inspirat la colțul scurt și a deviat imparabil. A fost a 7-a reușită stagională pentru atacantul „tricolor”.

Imediat după reluare, Maxim și-a pus amprenta pe joc. A pătruns în careul advers și a oferit o pasă involuntară de gol. În cădere, după un contact cu adversarul, a împins mingea spre Ogun Ozcicek. Mijlocașul turc a înscris cu un șut puternic de la marginea careului.

+3 FOTO

Oaspeții au redus din diferență în minutul 77, prin penalty-ul transformat de Alpaslan Ozturk. Penultima clasată a egalat la următoarea acțiune de poartă, prin Erencan Yardimci.

VIDEO. Marius Șumudică rămâne la Gaziantep: „Am refuzat ofertele din Arabia Saudită”

Genoa lui Drăgușin, egalată în minutul 90+6 de revelația sezonului de Serie A! Final dramatic
Bologna - Genoa
Fotbalistul de la Real Madrid pune în gardă România înainte de Euro 2024: „Avem tineri interesanţi şi valoroşi”
ROMÂNIA

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”