INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Marius Șumudică, supărat pe arbitraj după egalul cu Antalyaspor: „Vreau să fim respectați” » Anunță că vrea transferuri

Articol de GSP - Publicat luni, 25 noiembrie 2019 22:07

Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică, a făcut egal pe terenul lui Antalyaspor, 1-1, primind gol în minutul 84.

După meci, antrenorul român s-a declarat mulțumit de rezultat și a spus că în această iarnă are nevoie de transferuri.

„În această ligă e foarte greu să câștigi. Nu e ușor.  Am jucat cu o echipă care avea nevoie de puncte. Nu a fost ușor, mai ales că am jucat fără 4 jucători.  În prima repriză am avut un penalty clar. Vreau ca echipa mea să fie respectată. Nu vreau cadouri. Muncim și vreau ca munca noastră să fie respectată.

Sunt satisfăcut. Azi am câștigat un punct. Trebuie să luăm puncte la fiecare meci pentru a ne atinge obiectivul. Nu e ușor să ne clasăm în prima jumătate a clasamentului. Trebuie să aducem 4-5 jucători, să ne întărim.

Trebuie să facem 21 de puncte până la finalul anului. Da, cred că putem face asta. De ce sunt aici?! Nu am pierdut patru meciuri grele, cu Galatasaray, Fenerbahce, Beșiktaș și Bașakșehir”, a declarat Marius Șumudică în portugheză, la beIN SPORTS.

După 12 etape, Gaziantep este pe 10, cu 16 puncte, la 5 de locul 4, ocupat de Fenerbahce.

Vezi și

VIDEO Ghinion pentru Marius Șumudică: a ratat victoria în ultimele minute! Cum arată clasamentul

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”