INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MAINZ - HERTHA BERLIN 2-1

Max Nicu a marcat pentru Hertha Berlin în etapa a 5-a din Bundesliga

Max Nicu, Nicu, Hertha

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2009 00:00

Internaţionalul român Maximilian Nicu a marcat unicul gol al echipei sale, Hertha Berlin, în meciul pierdut sâmbătă în faţa nou-promovatei Mainz, scor 1-2, din etapa a 5-a a campionatului Germaniei, informează Kicker.

Rezultatele înregistrate sâmbătă, în etapa a 5-a:

Borussia Dortmund - Bayern Munchen 1-5
(Hummels 11 / Gomez 36, Schweinsteiger 50, Ribery 65, Muller 78, 88)

Mainz - Hertha Berlin 2-1
(Ivanschitz 80-penalty, Bance 85 / M. Nicu 50). Internaţionalul român Maximilian Nicu a început meciul pe banca de rezerve a oaspeţilor, dar a fost introdus pe teren în minutul 13 şi a evoluat până la final. El a deschis scorul în minutul 50, printr-un şut plasat, de la aproximativ 11 metri, reuşind astfel primul său gol din acest sezon.

Nurnberg - Borussia Monchengladbach 1-0 (Kluge 6)

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 0-2 (Franz 68, Meier 90)

Hoffenheim - Bochum 3-0 (Ba 16, Edu 58, Compper 79)

Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2-3 (Misimovic 76, Grafite 80-penalty / Rolfes 37, 51-penalty, Kiessling 58)

Întâlnirea Hamburg - VfB Stuttgart va avea loc sâmbătă seara, în timp ce meciurile Werder Bremen - Hannover şi FC Koln - Schalke se vor disputa duminică.

Sursă: NewsIn