INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GERMANIEI

Meci dezastruos pentru Maxim » Echipa sa s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei Germaniei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 decembrie 2015 22:33

VfB Stuttgart s-a calificat cu greu în semifinalele Cupei Germaniei după ce a învins în deplasare cu 1-1 (3-2 după prelungiri) pe Braunschweig, formație de liga secundă.

Alexandru Maxim a ratat un penalty în minutul 36 și a ratat ocazia să-și ducă echipa direct în semifinale fără a mai juca prelungiri. În repriza a doua, în minutul 66, Maxim a fost schimbat cu Tashchy.

Golurile gazdelor au fost marcate de Niedermeier (22), Werner (99) și Sunjic (118), în timp ce pentru Braunschweig au înscris Baffo (6) și Ademi (111).