INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PREMIER LEAGUE

Mourinho a început anul dezastruos! VIDEO S-au dat 8 goluri în Tottenham - Chelsea

Articol de GSP - Publicat joi, 01 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 01 ianuarie 2015 22:25

Echipa antrenată de Jose Mourinho a fost învinsă clar în deplasare de Tottenham, 5-3.
Oaspeţii au deschis scorul prin Diego Costa, în minutul 18, dar la pauză a fost 3-1, prin reuşitele lui Kane (30), Rose (44) şi Townsend (45+4 pen.).

Gazdele au marcat primele şi după pauză, prin Kane (52), Hazard a redus din diferenţă, 61, dar în minutul 78 Tottenham conducea cu un scor neverosimil, 5-2. Pe final, Terry, 87, a mai redus din diferenţa ruşinoasă de pe tabelă, dar Chelsea a plecat înfrîntă, 5-3.