INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Mutu, de neoprit în amicale: alte trei goluri

Articol de GSP - Publicat joi, 08 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 08 septembrie 2011 13:32

Suspendat de la echipa naţională, Adrian Mutu este în vervă la noua lui echipă, Cesena. După cele două goluri marcate duminica trecută în poarta Novarei, 2-2, atacantul român a înscris de alte trei ori cu Savignanese, 6-0, în ultima partidă de verificare înaintea startului de campionat.

Introdus la începutul reprizei secunde, la 0-0, Adi nu a avut nevoie decît de un minut pentru a deschide scorul cu un şut în diagonală. El a recidivat în minutul 66, pentru ca apoi să închidă tabela cu un sfert de oră înainte de final cu o execuţie senzaţională de la marginea careului mare. " Briliantul" în vîrstă de 32 ani a ajuns în curtea Cesenei în această vară, după ce a plecat de la Fiorentina ca jucător liber de contract.

Cesena va debuta în noua ediţie din Serie A sîmbătă seara, acasă împotriva lui Napoli, de la ora 21.45.