INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CESENA - GENOA 2-0

Mutu, pentru prima dată decisiv pentru Cesena » "Briliantul" a reuşit o "dublă" cu Genoa

Mutu a reuşit o
Mutu a reuşit o "dublă" în meciul cu Genoa

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 27 noiembrie 2011 18:42

Adrian Mutu a adus victoria pentru Cesena în meciul cu Genoa, 2-0.

"Briliantul" a reuşit o "dublă", primul gol fiind marcat din penalty în minutul 70. Adrian l-a învins pe Frey cu o "scăriţă" spectaculoasă. Golul de 2-0 a fost cu adevărat de senzaţie, şut de la 17 metri cu interiorul, aproape de vinclu. Cesena a avut din minutul 71 un om eliminat, Ravaglia primind roşu direct.

VEZI AICI GOLURILE LUI MUTU

Cele două reuşite din meciul cu Genoa l-au dus pe Mutu la cota 3 în acest sezon de Serie A. A fost primul meci în care Mutu a fost decisiv pentru echipa sa şi a doua victorie pentru Cesena în acest campionat.

Alb-negrii au depăşit pe Lecce în clasament şi au părăsit ultimul loc în Serie A.