INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA ITALIEI

VIDEO Nedelcearu și Mogoș, zdrobiți și în Cupa Italiei! Formația lor a pierdut 9 din ultimele 10 meciuri

Crotone, cu Ionuț Nedelcearu (25 de ani) și Vasile Mogoș (29 de ani) titulari, a fost eliminată în „șaisprezecimile” Cupei Italiei, scor 0-4 pe terenul lui Udinese.

Articol de GSP - Publicat marti, 14 decembrie 2021 23:31 / Actualizat marti, 14 decembrie 2021 23:31

Crotone este în degringoladă. A pierdut 9 din ultimele 10 meciuri oficiale, a căzut pe loc retrogradabil în Serie B, iar astăzi a părăsit și Cupa Italiei. Mogoș și Nedelcearu au fost titulari în disputa de pe „Dacia Arena”, dar nu au prins finalul pe teren.

Ce au făcut stranierii  » Alexandru Maxim, gol în meciul cu Fenerbahce » Moruțan și Cicâldău, înfrângere în Turcia
campionate
Ce au făcut stranierii » Alexandru Maxim, gol în meciul cu Fenerbahce » Moruțan și Cicâldău, înfrângere în Turcia

Ionuț Nedelcearu și Vasile Mogoș, eliminați din Cupa Italiei

Fostul fundaș al lui Dinamo a fost înlocuit la pauză, când tabela arăta 3-0 pentru Udinese. Nedelcearu a greșit la reușita din minutul 28, când a pierdut duelul aerian cu Sebastien De Maio. Vasile Mogoș a fost și el schimbat în minutul 63, imediat după ultima reușită a partidei.

Crotone mai are programate 3 meciuri în anul 2021, acasă cu Pordenone, în deplasare cu Parma, într-un derby al românilor din Serie B, apoi în deplasare cu Como, pe 29 decembrie.

VIDEO Rezumatul meciului Udinese - Crotone, din Cupa Italiei

Legia tragică: simbolul Poloniei s-a prăbușit » Campioana e „lanternă”, ultrașii i-au agresat pe jucători în autocar!

Agentul românilor, anchetat pentru evaziune fiscală și spălare de bani, alături de Fali Ramadani