INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Stanciu i-a uimit din nou pe saudiți » Încă un supergol din lovitură liberă!

Nicolae Stanciu, după golul de astăzi // sursă foto: Twitter @ DAMAC_CLUB

Articol de - Publicat luni, 30 octombrie 2023 19:15 / Actualizat luni, 30 octombrie 2023 19:57

Nicolae Stanciu (30 de ani) a înscris un gol superb, din lovitură liberă, în meciul din optimile Cupei Regelui Arabiei Saudite dintre Al Khaleej și Damac. Scorul după 120 de minute a fost 1-1, apoi echipa lui Stanciu și Contra a pierdut la loviturile de departajare (5-6) și a fost eliminată.

Nicolae Stanciu continuă parcursul foarte bun la Damac, sub comanda lui Cosmin Contra.

Mijlocașul român a înscris astăzi al treilea lui gol la formația saudită, în doar a opta apariție.

Gigi Becali a făcut echipa de start pentru FCSB - Rapid » Ce surprize i-a pregătit lui Bergodi
FCSB - RAPID

Nicolae Stanciu, al treilea gol din lovitură liberă la Damac

Stanciu a punctat în minutul 33 al meciului de Cupă cu Al Khaleej. Damac a primit o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri de poartă, iar mijlocașul român a „confiscat” mingea, apoi a trimis-o peste zid, fără a-i lăsa șanse portarului.

Stanciu a egalat astfel la 1, după ce Woo-Young Jung reușise să deschidă scorul pentru gazde.

Damac, eliminată din Cupa Regelui Arabiei Saudite

S-a ajuns la loviturile de departajare, iar Stanciu a înscris și de la punctul cu var. Doi dintre colegii lui au ratat, Harisi și Makin, astfel că Al Khaleej s-a calificat în sferturile competiției. De la gazde a ratat un singur fotbalist, Narey.

Nicolae Stanciu mai punctase pentru Damac în meciurile cu Al Hilal (1-1) și Al Qaisoma (2-1). Toate cele 3 goluri pe care le-a reușit la Damac au venit din lovitură liberă.

Mai multe știri despre stranieri:

„Debut în Premier League și prima victorie. Combinația ideală” » Ionuț Radu a salvat o fază dificilă în prelungiri! Va fi titular și cu Liverpool

Dubla lui Dennis Man i-a ridicat în picioare pe italieni: „Când se lansează, extrema e un rebus imposibil de rezolvat!”

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”