INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SLAVIA PRAGA - HAPOEL BE'ER SHEVA 3-0

Nicolae Stanciu, gol cu dedicație în Europa League! Trecuseră 2 luni de la ultima sa reușită pentru Slavia

Nicolae Stanciu (stânga), în Slavia Praga - Hapoel Beer Sheva // foto: Imago

Articol de - Publicat vineri, 04 decembrie 2020 11:50 / Actualizat vineri, 04 decembrie 2020 12:14

În sfârșit, a marcat și Nicolae Stanciu (27 de ani)! A făcut-o în meciul dintre Slavia Praga și Hapoel Beer Sheva, scor 3-0, la două luni de la ultimul său gol pentru cehi.

Titularizat de Jindřich Trpišovský contra lui Hapoel Beer Sheva, mijlocașul român a dublat diferența gazdelor, printr-un șut la colț de la marginea careului mare. Reușita din minutul 36 a fost celebrată de Nico cu dedicație pentru fetița sa de-o lună, Ecaterina.

A fost doar al treilea gol în acest sezon și abia a treia prezență în grupa de Europa League, din care s-a calificat deja în „16”-imi. Stanciu, înlocuit în minutul 63, mai are un assist cu Leverkusen, cu care joi își va disputa șefia seriei, în deplasare.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Echipa lui Nedelcearu, criticată dur după meciul cu Braga: „Petrecere prin apărarea lui AEK”

Presa cehă elogiază prestația lui Niță, iar L'Equipe i-a dat nota 7: „Vrăjitorul român”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”