INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

VIDEO. Nicolae Stanciu, pasă de gol magnifică la Slavia Praga! Cifre excelente pentru mijlocașul român

Nicolae Stanciu a reușit o pasă decisivă în Ostrava - Slavia Praga 1-3 // foto: Facebook @ SK Slavia Praha

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 iunie 2020 23:00 / Actualizat sambata, 20 iunie 2020 23:24

Nicolae Stanciu (27 de ani) continuă prestațiile impresionante pentru Slavia Praga. Mijlocașul român a oferit o pasă de gol de mare finețe în victoria echipei sale cu Ostrava, scor 3-1!

Cu 2 minute înainte de pauză, Stanciu i-a oferit o pasă incredibilă colegului Boril. Aflat la mai bine de 35 de metri distanță de poarta adversă, românul a decis să centreze fără preluare, execuția ieșindu-i impecabil! În acel moment al partidei, scorul era 1-0 pentru Slavia. Zima dechisese scorul în minutul 14.

Video cu pasa de gol a lui Stanciu AICI

În minutele de prelungire ale reprizei secunde, fiecare dintre cele două echipe a reușit să mai puncteze, astfel că meciul s-a terminat cu scorul de 3-1 pentru echipa lui Stanciu, care se distanțează la 9 puncte în fruntea clasamentului din Republica Cehă.

Stanciu a fost schimbat în minutul 86, la 2-0 pentru Slavia.

Forma bună a lui Stanciu continuă

Forma lui Stanciu după revenirea fotbalului în Republica Cehă este una îmbucurătoare. Etapa trecută, în Slavia Praga - Zlin (1-0), mijlocașul a pasat decisiv la singurul gol al echipei sale. Cu două etape în urmă, într-un meci tot împotriva celor de la Ostrava (2-2), Stanciu a reușit să marcheze.

În total, în cele 7 meciuri jucate de Stanciu post-pandemie, românul a strâns 2 goluri și 5 pase de gol.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Steven Gerrard, impresionat de Ianis Hagi: ”A revenit într-o formă incredibilă. Vrem să-l facem și mai puternic”