Alte știri din fotbal
„Înseamnă că era ARANJAT!” » Are 246 de meciuri în Superliga și dezvăluie, în direct: „Am pierdut, patronul era fericit și ne-a dat primă. Ciudat”
0
Decizie FINALĂ la club, după ce jucătorii au amenințat că NU vor face deplasarea la meciul de sâmbătă
0
Maghiarii țipă că e ilegal » A făcut transferul lui Andre Duarte la FCSB și tranșează scandalul: „Vorbiți prostii la emisiuni, nu știți regulamentele! Vă spun eu care e adevărul”
1
Cei mai slabi din istorie » Concluzie cruntă după 19 etape
0
Știri din fotbal internațional
Antrenorul adus de Dan Șucu i-a cucerit pe fanii lui Genoa: „De Rossi e cel mai cool Mister din Serie A!”
0
Elias Charalambous, despre duelul cu Feyenoord și transferul lui Ciubotaru
0
Fost mare fotbalist al țării, astăzi trăiește ca un om al străzii, în timp ce copiii lui stau în lux! » „Nu te poți uita nepăsător cum piere un astfel de om”
0
Cristi Chivu și-a pierdut marți doi titulari în meciul cu Liverpool » Ce șanse au să mai evolueze la Inter în 2025
0
Mondial de locul 9
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
Lifestyle
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
5
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
12
Un român căutat internațional face live-uri pe TikTok după ce ar fi bătut ...
Libertatea
Momentul în care un șofer lovește mai multe mașini în Sectorul 4 și fuge de ...
Adevărul
Primul proiect pentru sport pe care și-l asumă primarul Ciprian Ciucu în ...
GSP SPECIAL
Lia Savonea a dat verdictul după ce s-a uitat la documentarul Recorder
Libertatea
De unde stii tu cum a evoluat Pantilimon intre timp? L-ai vazut jucand in vreo 15 meciuri de Premier League si ai realizat ca nu iese pe centrari. Hart urias? Hai sa fim seriosi! Este un portar bun, care gafeaza des si rau. Cate puncte a mancat sezonul asta. Mi se pare o idiotenie sa nu-l scoti din poarta dupa tot ce a facut pana acum. Nu spun asta pentru ca sunt roman. Nu sunt genul care afiseaza un patriotism vid de sens, insa in cazul asta, fotbalistic vorbind, Pantilimon si-a castigat dreptul de a fi incercat in PL. Nu sustin ca este mai bun decat Hart, ca nu am de unde sa stiu, insa daca nu i se da nici macar acum o sansa, este clar ca e ceva necurat la mijloc.
Hart e titularul nationalei Angliei. Indiferent de forma si valoare, e imposibil de tinut pe banca de un portar care nu e macar titular la nationala sa, precum Panti.
cand vad ce comentarii rautacioase se fac cand un roman este pe drumul bun nu pot sa ma gandesc cu tristete ca suntem iremediabil ca natie . am citit undeva o analiza a Romaniei facuta de un ofiter german nazist undeva prin anii 1940. Din pacate caracteristicile acolo de las , superficial , intrigant se regasesc din plin in esenta noastra . hai Pantilimon ....
Cred că e greşit să te bazezi pe declaraţiile unui antrenor după un meci. Da, Pantilimon a făcut un meci bun, iar Hart nu prea pare să fie în formă, însă titularizarea unui jucător se face pe baza antrenamentelor, nu a unui meci oficial. De exemplu, dacă la antrenamente Panti arată că ia constant goluri pentru că ţine tot timpul piciorul stâng drept picior de sprijin şi orice minge pe jos şi prin stânga lui e practic gol, e normal să nu vrei să-l titularizezi tot timpul, chiar dacă face nişte jocuri fabuloase în cupă. Tu ştii că e un risc mare să iei goluri dacă atacanţii adverşi au ocazia să-i descopere punctul slab.
gresesc in primul rand fata de hart daca il folosesc in meciul cu norwich. asta pentru ca ii dau de inteles ca poate sa greseasca oricat, ca nu are postul in pericol. un portar e bine sa stea concentrat mereu, sa aiba concurenta.
Mie nu-mi place Pantilimon ,se temea sa iasa la centrari ca orice portar roman si ii cam incet la mingi pe jos. Hart ii un portar urias ar fi culmea sa fie rezerva. Pana la urma eu cred ca a atins maximul din ce putea face Pantilimon ,are un salariu bun ,cateva trofee in palmares ,peste 2-3 ani poate o sa joace mai mult inca ii tanar si totul va fi bine .
Deci, revinde Hart in poarta la meciul de campionat. Haa. Asta pentru ca antrenorii nu au cojones.
Si eu ma gandesc ca dupa munca ma duc la o vila cu piscina si in garaj o sa-mi parchez Ferrari-ul. Asta nu inseamna ca se si intampla lucrurile astea. Din pacate asa e si in cazul lui Panti. Este si vina lui intr-o oarecare masura ca nu a plecat la o echipa unde sa fie titular, indiferent care era ea. Si daca facea meciuri bune acolo in mod sigur il cumpara o echipa de top. Este exact la varsta potrivita pentru un portar de a face performanta, nu sa frece banca.
la ora actuala panti e mult mai in forma decat hart ! dar ala e cam singurul portar bunicel pe care il are anglia si sa ajunga si rezerva ar fi un dezastru pentru ei . la mondiale iar or sa ia goluri de la vreo 45 de metri desi si asta in ultimul timp se apropie de distanta asta
Normal ca o sa intre Hart ...asa a fost conventia ...Panti in Cupa ...Hart in campionat ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.