INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

PALERMO - LECCE 2-1 // VIDEO Veste extraordinară pentru Cosmin Contra: George Pușcaș a înscris din nou în Serie B!

George Pușcaș a înscris în meciul Palermo - Lecce

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2019 20:57

George Pușcaș, 22 de ani, a înscris un nou gol pentru Palermo în victoria  echipei sale, 2-1 pe teren propriu cu Lecce, din Serie B.

Pe teren încă din primul minut, Pușcaș a marcat golul doi al lui Palermo în minutul 52, cu un șut plasat din interiorul careului. Trajkovski deschisese scorul în minutul 4, iar oaspeții au înscris golul de onoare în prelungirile meciului, prin Tabanelli.

Grație victoriei, Palermo a urcat pe locul 2 în Serie B, acumulând 45 de puncte. Echipa românului a depășit-o chiar pe Benevento, formație la care Pușcaș a jucat sezonul trecut.

Vezi AICI VIDEO cu golul lui Pușcaș!

George Pușcaș a ajuns la cota 6 în clasamentul golgeterilor din Serie B, iar reușita sa e un semn bun pentru Cosmin Contra, care l-a inclus în lista stranielor convocați pentru meciurile cu Suedia și Insulele Feroe din preliminariile EURO 2020.

Pușcaș, piesă de bază și în naționala U21, a înscris deja un gol în prima repreznetativă, reușit toamna trecută  în meciul România - Lituania 3-0 din Liga Națiunilor.

LISTA PRELIMINARĂ de convocați:

Portari: Ciprian Tătărușanu (FC Nantes), Costel Pantilimon (Nottingham Forest), Florin Niță (Sparta Praga), Silviu Lung (Kayserispor)

Fundași: Vasile Mogoș (Cremonese), Cristian Săpunaru (Kayserispor), Ionuț Nedelcearu (FC Ufa), Vlad Chiricheș (Napoli), Dragoș Grigore (Ludogoreț), Cosmin Moți (Ludogoreț), Alin Toșca (PAOK Salonic), Cristian Ganea (Numancia)

Mijlocași: Răzvan Marin (Standard Liege), Paul Anton (Krylia Sovetov), Alexandru Chipciu (Sparta Praga), Dorin Rotariu (FC Astana), Nicolae Stanciu (Al-Ahli), Andrei Ivan (Rapid Viena), Alexandru Maxim (Mainz), Alexandru Mitriță (New York City FC)

Atacanți: Gheorghe Grozav (Kisvárda FC), George Pușcaș (Palermo), Claudiu Keșeru (Ludogoreț), Florin Andone (Brighton & Hove Albion)

Vezi și: Maxim nu primește șanse nici în acest sezon » A jucat 11 minute în înfrângerea cu Hertha! Toate rezultatele zilei din Bundesliga