INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PANATHINAIKOS - OLYMPIACOS

Panathinaikos - Olympiacos // VIDEO + FOTO Violențe incredibile » Derby-ul Greciei a fost întrerupt după 70 de minute! Haos în afara stadionului

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 martie 2019 21:06

Derby-ul Greciei, dintre Panathinaikos și Olympiacos, a fost întrerurpt în minutul 70 din cauza incidentelor dintre fani, la scorul de 1-0 pentru oaspeți.

Cea mai aprigă rivalitate din fotbalul elen și-a consumat astăzi un alt episod sau 70 de minute din el. Fanii au început luptele pe străzile din Atena, apoi le-au mutat chiar pe pista de atletism a stadionului „Spyros Louis”.

În minutul 70, ultrașii „verzilor” l-au forțat pe arbitrul neamț Marco Fritz să îi trimită de urgență pe jucători la vestiar. Partida a fost întreruptă și nu a fost reluată până la ora redactării acestei știri. Golul fusese marcat de spaniolul Miguel Guerrero, în minutul 53.

Bătaia a degenerat în afara stadionului, unde fanii din Atena au incendiat mașinile forțelor de ordine și au devastat tot ce le-a ieșit în cale.