INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Răzvan Lucescu, succes clar în Grecia » PAOK Salonic a ajuns la 4 victorii consecutive în campionat

Răzvan Lucescu, antrenor PAOK Salonic.
Răzvan Lucescu, antrenor PAOK Salonic. PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu (54 de ani), s-a impus, pe teren propriu, scor 3-0 , în fața celor de la Lamia, într-o partidă din runda cu numărul 13 a primei ligi din Grecia.

Articol de - Publicat luni, 04 decembrie 2023 19:58 / Actualizat luni, 04 decembrie 2023 20:17

PAOK Salonic își continuă seria bună arătată în campionatul Greciei. Luni seară, trupa antrenată de Răzvan Lucescu a învins-o pe Lamia pe teren propriu, scor 3-0, și a ajuns la al patrulea succes consecutiv în prima divizie elenă.

Ce țepe luate de Becali l-au determinat să-i dea, din nou, puteri lui Mihai Stoica la transferuri + Care e cel mai bun „11” al jucătorilor aduși de MM
FCSB

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o pe teren propriu pe Lamia, în prima ligă din Grecia

PAOK Salonic a deschis scorul în minutul 21, prin Giannis Konstantelias. Gazdele au mai punctat o dată până la pauză, mai exact în minutul 43, prin fundașul stânga portughez Rafa

Scorul final a fost stabilit de fundașul dreapta spaniol Joan Sastre, în minutul 57. Pasa decisivă a venit de la marcatorul primului gol, mijlocașul Giannis Konstantelias.

În urma acestei victorii, PAOK Salonic a urcat pe locul secund în clasamentul primei ligi elene, cu 29 de puncte adunate în 13 etape, două mai puține decât liderul Panathinaikos. Podiumul este completat de Olympiacos Pireu, grupare care are în cont 28 de puncte.

În următoarea etapă de campionat, PAOK Salonic se deplasează pe terenul celor de la Asteras Tripolis. Meciul e programat pe data de 10 decembrie.

Caseta meciului PAOK Salonic - Lamia

Scandal de corupție în Grecia » Olympiacos acuză: „Federația este o mafie care îşi va derula activitatea în fiecare săptămână!”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”