INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  READING

Problemă pentru George Pușcaș! Decizia luată sâmbătă de managerul lui Reading

George Pușcaș // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat duminica, 09 februarie 2020 12:17

Atacantul George Pușcaș (23 de ani) a fost ținut tot meciul pe bancă sâmbătă, la Reading - Hull 1-1. Nu a mai dat gol din 30 noiembrie!

Selecționerul Mirel Rădoi s-a bucurat că George Pușcaș a ales să nu se opereze la umăr în decembrie, preferând tratamentul. Cu o intervenție chirurgicală, atacantul ar fi putut lipsi patru luni. Risca să piardă play-off-ul din Islanda.

A revenit pe 11 ianuarie, după numai o lună, dar, de atunci, a apărut o altă problemă. E foarte departe de maximum de formă. Pușcaș, care nu a mai înscris din 30 noiembrie, de la acel hat-trick la 3-1 cu Wigan, nu-l mai convinge nici pe managerul lui Reading, Mark Bowen, un fervent susținător al său.

Sâmbătă, la doar patru zile după ce fusese schimbat la pauză în Cupă, împotriva lui Cardiff, Bowen l-a ținut un meci întreg pe bancă, la 1-1 cu Hull. Și a fost prima oară când, deși nu e accidentat, nu joacă niciun minut! Pentru el, viitorul apropiat pare că se întunecă la Reading

7 goluria înscris George Pușcaș în 27 de meciuri la Reading în acest sezon în toate competițiile

71 de zileau trecut de când atacantul nu a mai punctat la echipa sa

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!