Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
Respect Radu Banciu !
Asta a fost o jignire la adresa lui Zidane! Mai grava decat a lui Materazzi!
Gloaba asta de Ianis a fost privilegiat si tot o rapcioaga e, oare la cati jucatori le-a luat fata ca sa-si etaleze el incompetenta
Cand ma gandesc ca are doar 22 de ani (fara trei zile) si ca va trebui sa suportam inca multi ani aceasta "speranta a fotbalului romanesc"...
Salutare,nu sunt intodeauna de acord cu analizele lui Banciu dara de asta data m-a regalez cu felul lui mioritic de-a spune adevarul. Pacat ca analisti care au tot timpul la dispozitie pe oglinda gen Balint sau Dumitrescu (Decebal Radulescu este lingau de cariera)n-au curajul sa faca ceea ce asteptam de la ei:sa fie obiectivi si corectii doar de dragul gurei-sparte nationale. Bravo Radu nu sunt de acord cand lovesti in Simona care ramane un sportiv de tale mondiala chiar daca nu pune intodeauna prioritatea pe competitie si prefera sa se si distreze ,bravo ei ,dara in cazul acestui pseudofotbalist aveti perfecta dreptate. Pacat de acest tanar care-si primeste atita noroi in figura dara parca si-o cauta cu lumanarea(sau ce-l putin este rezultatul actiunilor lui Hagi gura sparta) doamne ajuta
Ianis e mediocru spre slab in pofida faptului ca a beneficiat de cele mai bune conditii pentru a deveni fotbalist...sustinere morala si financiara, sfaturi, incurajari, echipamente, nutritie, cantonamente, ta-su chiar a construit n stadion si echipa numai pentru el. Oricare dintre noi daca tata ne face echipa si ceilalti jucatori sunt obligati sa ne paseze mingea imediat ce o recupereaza...noi batem cornerele, loviturile libere, de pedeapsa, nu ne certa nimeni daca pierdeam mingea de 73 de ori pah meci, noi decidem cum, cui, cand, unde si de ce pasam...va asigur ca intr-o asemenea echipa toti am aratam ca Zidane. Dar imediat ce "Zidane din Carpati" a scos nasul in Ieuropa...la Fiorentina a fost urgent trimis la juniori, Gent (Genk?) s-au scapat de el dupa numai cateva luni...si acum Rangers il baga doar in meciurile amicale din campionatul lor...asa valorors ca Poli Iasi sau Chindia s-ar bate la titlu acolo...campionat unde "Zidane din Carpati" nu mai inscrie de vreo 10 meciuri. S-au dus vremurile unde la 22-25 de ani inca erai speranta...a devenit ceva absolut firesc ca la 17-18 ani jucatorii de valoare sa aibe contracte cu Ajax, Barcelona, PSG, Bayern sau Madrid...si nu doar ca au contract...dar sunt titulari si marcheaza goluri. In sport "performanta" cu japca merge pana la un anume nivel...nivelul romanesc.
Cel mai bun jurnalist sportiv! Respect!
Ianis ce a realizat, mah? Ianis reprezinta exact ce detesta romanii...o beizadea fara talent, inteligenta sau merit care ajunge nemeritat si nedrept in "top". Hagi nu a vrut ca fi-su sa ajunga director la o companie de stat, primar sau parlamentar...functii din care nu il mai urnea nimeni in afara de vreun dosar DNA facut la comanda...si-a pus ambitia sa il faca fotbalist de talie mondiala. Foarte bine, el si fiul au incercat, au esuat lamentabil si asta e...si uite aici apare problema, ca nu renunta si continua sa ne bage pah gat beizadeaua cum ca e jucator de talie mondiala...si se pare ca Gheorghe e hotarat sa puna mana pe nationala si sa faca din ea jucaria lui Ianis intr-un ultim, disperat si inutil efort de promovare a calitatilor inexistente ale copilului. In sport nu reusesti datorita performantelor parintilor, de asta nu vezi campioni gen Mike Tyson Jr, Nadia Comaneci Jr, Platini Jr, Usain Bold Jr...cred ca ai prins idea.
Ha ha ha ha ha ha ha, in sfarsit cineva din Presa romaneasca a pus punctual pe I dintre toti acesti Asa zisi cronicari Banciu a indraznit si a spus lucrurilor pe nume ça acest asa zis fotbalistii e doar o ***. multumesc Banciule
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Bravo Banciule....esti unul care spue marele adevăr despre printisor!⅕ multi il laudă, dar este o ***!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.