INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RANGERS - CELTIC 1-0

Rangers - Celtic 1-0. Ianis Hagi, adulat de scoțieni: „Fantastic! A schimbat soarta meciului”

Ianis Hagi, 22 de ani, a început partida Rangers - Celtic de pe bancă. A intrat la pauză, la 0-0, iar fanii i-au apreciat evoluția. Echipa lui Steven Gerrard s-a impus la final cu 1-0. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 ianuarie 2021 16:38 / Actualizat sambata, 02 ianuarie 2021 16:51

• Intrarea lui Ianis în actul secund s-a văzut. A dinamizat jocul lui Rangers, clar inferior în prima repriză celui prestat de oaspeți;
  • Hagi și-a încercat norocul chiar în debutul părții secunde cu un șut în forță din afara careului. Balonul a trecut puțin pe lângă stâlpul din dreapta al lui Barkas. A fost una dintre cele mai mari oportunități ale lui Rangers de a deschide scorul până în acel minut.

Rangers - Celtic 1-0. Ianis Hagi, lăudat de scoțieni

În continuare, câteva dintre impresiile „la cald” ale fanilor lui Rangers, entuziasmați de victoria cu marea rivală, dar și de prestația lui Ianis Hagi.

• „Ianis a schimbat complet meciul de astăzi!”
  • „Este un jucător fantastic! Trebuie doar să se mai adapteze puțin jocului fizic de-aici”
  • „Clasă!”
  • „Intrarea lui s-a văzut, 100%”
  • „Ianis a făcut diferența în repriza a doua. A schimbat jocul”

4 goluriși 9 pase decisive are Ianis la Rangers în acest sezon, în 27 de meciuri

Rangers, lider detașat în Scoția

+3 FOTO

După această victorie, Rangers s-a distanțat în fruntea clasamentului la 19 puncte de marea rivală Celtic! „Bhoys” au însă 3 meciuri mai puțin disputate.