INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

VIDEO + FOTO Ianis Hagi, gol în Rangers - Dundee! Trupa lui Gerrard defilează în drumul spre titlu

Ianis Hagi, Rangers // foto: Imago +9   FOTO
Ianis Hagi, Rangers // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 februarie 2021 17:34 / Actualizat duminica, 21 februarie 2021 18:56

Ianis Hagi (22 de ani) a marcat un gol în victoria lui Rangers contra lui Dundee, scor 4-1.

Ianis Hagi a fost titular în campionat pentru a 4-a etapă la rând și nu l-a dezamăgit pe Steven Gerrard. Extrem de activ în debutul partidei, internaționalul român a fost recompensat în minutul 35, când a deschis scorul cu o deviere elegantă, din 8 metri, după o pasă pe jos venită de la Aribo.

Ianis Hagi, gol în Rangers - Dundee

Rangers a controlat în continuare partida și a mai marcat o dată până la pauză, prin Ryan Kent. Nigerianul Joe Aribo a făcut meciul și mai ușor imediat după pauză, când a trimis în plasă o minge primită de la Morelos. Atacantul columbian a trecut și la finalizare, în minutul 64. Oaspeții au marcat golul de onoare prin McNulty, în minutul 87.

Rangers defilează spre titlu în Scoția

Rangers rămâne invincibilă în actuala ediție de Premiership. A câștigat 26 de partide, a remizat de 4 ori și are un golaveraj excepțional, 73 de goluri înscrise și doar 8 primite. Conduce clasamentul cu un avans de 18 puncte față de rivala Celtic.

Rangers - Dundee United 4-1

• Au marcat: I. Hagi 35, R. Kent 38, Aribo 49, Morelos 64 / McNulty 87
  • Ianis Hagi a deschis scorul cu o deviere elegantă, cu piciorul stâng, din 8 metri. Pasa i-a aparținut lui Aribo
  • Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 63, cu Stewart.

Rangers - Dundee United, echipe de start:

Rangers: McGregor, Balogun, Goldson, Helander, Barisic - Davis, Jack, Aribo - Hagi, Morelos, Kent
Rezerve: McLaughlin, Simpson, Kamara, Wright, Stewart, Arfield, King, Defoe, Itten
Antrenor: Steven Gerrard

Dundee United: Siegrist - L. Smith, Reynolds, Clark, Edwards, Robson, Butcher, Harkes, Shankland, Appere, Fuchs
Rezerve: Deniz, Sporle, Connolly, McNulty, Hoti, Chalmers, Bolton, Neilson, K. Smith
Antrenor

Mai multe știri despre stranieri:

PARMA - UDINESE 2-2 » Parma ratează victoria după un avantaj de două goluri la pauză! Cum s-au descurcat Mihăilă și Man

Gicu Grozav, hat-trick de senzație în Ungaria! A fost introdus în minutul 55 și a răpus-o pe MOL Fehervar

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”