INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RANGERS - KILMARNOCK 2-0

RANGERS - KILMARNOCK 2-0. Ianis Hagi a fost introdus în minutul 86! Omul preferat de Gerrard în locul său a marcat un gol

RANGERS - KILMARNOCK, liveSCORE +9   FOTO
RANGERS - KILMARNOCK, liveSCORE

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 august 2020 12:00 / Actualizat sambata, 22 august 2020 19:04

Rangers a câștigat meciul cu Kilmarnock, scor 2-0. Ianis Hagi (21 de ani) a fost introdus pe teren în minutul 86.

Rangers a deschis scorul prin Kemar Roofe, englezul de 27 de ani pe care Steven Gerrard l-a preferat în locul lui Ianis Hagi pentru partida de astăzi. Mijlocașul britanic a reluat din 10 metri, la colțul lung, o pasă ideală venită de la Goldson. Scorul final a fost stabilit de Ryan Kent, în minutul 77. Ianis Hagi a fost introdus pe teren în minutul 86, în locul autorului golului de 2-0.

Cu această victorie, Rangers urcă pe primul loc în Scoția. Formația din Glasgow are 13 puncte în primele 5 meciuri și un golaveraj impecabil, 9-0.

+5 FOTO

Vezi AICI clasamentul actualizat din Scoția!

Vezi AICI programul etapei #5 din Scoția!

Rangers- Kilmarnock 2-0

• Au marcat: Roofe '51, R. Kent '77
  • Click AICI pentru live+statistici!
  • Kemar Roofe, autorul golului de 1-0, este fotbalistul pe care Gerrard l-a preferat astăzi în locul lui Ianis Hagi.

Rangers- Kilmarnock, echipe de start:

Rangers: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Helander, Barisic - Jack, Davis - Kent, Barker, Itten - Roofe
Rezerve: McGregor - Arfield, Bassey, Edmundsson, I. Hagi, Kamara, Murphy, Patterson, Steward
Antrenor: Steven Gerrard

Kilmarnock: Rogers - McGowan, Broadfoot, Findlay, Waters - Power, Dicker, Tshibola - Burke, Brophy, Haunstrup
Rezerve: Brindley, Cameron, Dikamona, Doyle, Ibsen Rossi, Kabamba, Kiltie, Pinnock, Whitehall
Antrenor: Alex Dyer

RANGERS. Un campion european sare în apărarea lui Ianis Hagi: „Și eu am trecut prin asta”

RANGERS. Scoțienii îl pun la zid pe Ianis: „Ce oferă acum Hagi? Are zero goluri și zero pase decisive. O figură banală”