INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

RANGERS - ST. MIRREN 3-0. FOTO Ianis Hagi, integralist în meciul care duce Rangers pe primul loc în Scoția

Ianis Hagi, Rangers +14   FOTO
Ianis Hagi, Rangers

Articol de - Publicat duminica, 09 august 2020 09:35 / Actualizat duminica, 09 august 2020 21:31

Rangers, cu Ianis Hagi (21 de ani) integralist, s-a impus acasă în fața lui St. Mirren, scor 3-0, și e prima în Scoția după două etape.

Ianis Hagi a fost cel mai activ jucător al gazdelor în debut de meci. Lovitura liberă executată în minutul 3 a fost deviată de zid în corner, iar în minutul 12 a oferit o pasă filtrantă pentru Morelos, dar atacantul nu a fructificat-o.

+10 FOTO

Tabela a fost deblocată în minutul 32, când irlandezul Conor McCarthy a deviat în propria poartă o centrare a lui Morelos. Atacantul columbian a trecut la finalizare după pauză și a înscris o „dublă”. Prima reușită a venit în minutul 69, din centrarea căpitanului Tavernier. Opera a fost desăvârșită în minutul 74.

6.5este nota primită de Ianis Hagi pentru prestația din meciul cu St. Mirren, cea mai mică din tabăra gazdelor. Nota a fost acordată de The4thofficial, un site apropiat de gruparea din Glasgow

Rangers a început perfect sezonul. Are două victorii în primele două etape, golaveraj 4-0, și ocupă pentru moment prima poziție în clasament.

Rangers - St. Mirren 3-0

Golul de 1-0:

Rangers - St. Mirren, echipele:

Echipa de start a lui Rangers: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Kamara, Jack, Aribo - I. Hagi, Morelos, Kent
Rezerve: Firth, Bassey, Helander, Patterson, Davis, Itten, Barker, Jones, Arfield
Antrenor: Steven Gerrard

Echipa probabilă St Mirren: Alnwic - Fraser, McCarthy, Shaughnessy, Tait - Foley, MacPherson - McAllister, McGrath, Dummas - Obika
Antrenor: Jim Goodwin

Alertă la Rangers » Explozie de cazuri COVID-19 la echipa întâlnită de Ianis Hagi