INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Răzvan Lucescu și Al Hilal, înfrângere în derby-ul etapei! Avansul s-a micșorat cu 4 etape rămase de jucat

Al Hilal rămâne lider în Arabia Saudită

Articol de GSP - Publicat joi, 20 august 2020 23:32 / Actualizat joi, 20 august 2020 23:45

Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, a pierdut pe teren lui Al Ahli, scor 1-2, dar rămâne lider în prima ligă din Arabia Saudită.

Etapa a 26-a a programat derby-ul dintre Al Hilal, locul 1, și Al Ahli, locul 3, iar echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă după un meci echilibrat.

Al Ahli a început tare meciul și a deschis scorul în minutul 5. După o greșeală pe construcție a elevilor lui Răzvan Lucescu, mingea a ajuns la Gharreb, care i-a pasat din prima lui Omar Al Soma. Atacantul a marcat cu un șut de la 11 metri.

După pauză, în minutul 55, Răzvan Lucescu a făcut trei schimbări. În minutul 62, Ali Albulayhi, unul dintre jucătorii introduși de român, a egalat. Scenariul de la primul gol a lui Al Ahli s-a repetat și în minutul 74. Jucătorii lui Răzvan Lucescu au cedat posesia în propria jumătate, iar după ce portarul Al Muaiouf a repins șutul lui Al Moasher, mingea a ajuns la Asiri, care a marcat cu capul, din 6 metri.

2 înfrângeriare Al Hilal în acest sezon. Mai are 18 victorii și 6 egaluri

Al Hilal rămâne lider, cu 60 de puncte în 26 de etape. Echipa lui Răzvan Lucescu mai are însă doar 6 puncte avans față de Al Nasr.

Culisele implicării lui Mircea și Răzvan Lucescu la Dinamo: „Vă spun un secret. Nu vor să se implice doar cu atât”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Boloni, prezentat oficial de Gent: „Și mie îmi plac miracolele, dar nu-mi imaginez rezultate ieșind din neant”

Ovidiu Hațegan, delegat la finala Ligii Campionilor dintre PSG și Bayern Munchen! Va fi rezerva lui Orsato

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”