INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Rezultat neverosimil » Cu Răzvan Marin pe teren, Cagliari a marcat 16 goluri

Cagliari, cu Răzvan Marin pe teren 45 de minute, a câștigat amicalul contra lui Real Vincenza, scor 16-1.

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 iulie 2021 20:37 / Actualizat sambata, 17 iulie 2021 20:50

Cagliari, cu Răzvan Marin pe teren 45 de minute, a câștigat amicalul contra lui Real Vicenza, scor 16-1.

Cagliari a început seria meciurilor amicale din această vară în compania unei formații de amatori din Italia, Real Vicenza. Antrenorul Leonardo Semplici a trimis toate vedetele din primul minut, inclusiv pe Răzvan Marin, iar golurile au curs.

Cagliari, pe teren într-o victorie zdrobitoare a lui Cagliari

Giovanni Simeone și Gaston Pereiro au punctat de câte 4 ori, Joao Pedro și Cerri au contribuit cu câte 3 reușite. Ceter a înscris și el, iar Personi a trimis mingea o dată în propria poartă. Reușita de onoare a lui Real Vicenza a venit la ultima acțiune, după un carambol în careu.

VIDEO Meciul amical dintre Cagliari și Real Vicenza, scor 16-1

Răzvan Marin continuă la Cagliari: „Mi-a fost greu la început”

„Vreau să rămân aici. Am avut oferte, da, și din Italia, din Serie A, și din alte campionate. Dar eu vreau să am continuitate acum, nu mă grăbesc.

Vreau să cred că am urmat un parcurs corect până acum în carieră, am urmat traiectoria normală. Am avut un sezon bun. Nu mi-a fost ușor, pentru că nu jucasem prea mult la Ajax înainte.

Însă m-am adaptat, cam după vreo 3 luni am început să cresc, după ce am învățat tactic foarte multe. Acum mă simt bine, sunt mai puternic și fizic. Mă simt mult mai bine și decât eram în Belgia. Am mai multă încredere în mine”, a spus Marin, într-un interviu acordat în urmă cu două săptămâni.

VIDEO Parma, cu Dennis Man pe teren, victorie în primul amical al verii

VIDEO Ianis Hagi, titular în amicalul de 5 stele dintre Rangers și Arsenal! Spectacol cu 4 goluri pe Ibrox