INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO - EMPOLI 2-2

REZUMAT VIDEO Răzvan Marin a marcat senzațional pentru o revenire electrizantă pe terenul lui Lazio! Primul gol al sezonului pentru român

Răzvan Marin a marcat un gol în remiza obținută de Empoli pe terenul lui Lazio, scor 2-2, în runda cu numărul 17 din Serie A. Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 ianuarie 2023 18:29 / Actualizat duminica, 08 ianuarie 2023 22:45

Răzvan Marin (26 de ani) a marcat golul prin care Empoli a smuls un punct in extremis, scor 2-2, pe terenul celor de la Lazio, în runda cu numărul 17 din Serie A.

Bursa transferurilor » Toate mutările făcute în Superliga în perioada de mercato de iarnă
BURSA TRANSFERURILOR

Lazio a condus cu 2-0

Trupa lui Maurizio Sarri a deschis scorul rapid, încă din minutul 2. Brazilianul Felipe Anderson a reluat cu capul, pe centrul porții, o centrare venită din corner, de la Luis Alberto.

Trupa din capitala Italiei și-a mărit avantajul în minutul 54, prin Mattia Zaccagni. Extrema stângă a lui Lazio a primit balonul în interiorul careului și l-a lobat elegant pe portarul oaspeților, Gugliemo Vicario.

Empoli a redus din handicap în minutul 83, prin Francesco Caputo. Scăpat pe un contraatac, atacantul oaspeților l-a învins din apropiere pe Ivan Provedel.

Empoli a dat lovitura în minutul 4 al prelungirilor, prin Răzvan Marin. Albanezul Nedim Bajrami a trecut ușor prin dribling de un jucător al lui Lazio și a centrat pe jos în interiorul careului. Felipe Anderson a respins balonul la marginea careului, chiar la picioarele lui Răzvan Marin, care a trimis un șut puternic, sub bară, fără șansă pentru portarul gazdelor, Ivan Provedel. A fost prima reușită a sezonului pentru Răzvan Marin, în 18 apariții bifate în tricoul lui Empoli, în toate competițiile.

Caseta meciului Lazio - Empoli 2-2