INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHAMPIONSHIP

READING. Reacție superbă după golul lui George Pușcaș: „Ce poți cere mai mult de la marele om?”

George Pușcaș. foto: Guliver/Getty Images

Articol de - Publicat sambata, 31 octombrie 2020 09:37 / Actualizat sambata, 31 octombrie 2020 10:15

George Pușcaș a fost lăudat de presa locală după evoluția din finalul partidei pierdute aseară de Reading, 2-3 la Coventry.

BerkshireLive i-a acordat nota 7, doar Lucas João, autorul celuilalt gol al oaspeților și a pasei decisive în faza care a închis tabela (90+2), primind mai mult:

„Pușcas a marcat venind de pe banca de rezerve, ce ai putea cere mai mult de la «big man»? S-a încurcat și el în unele momente”. Atacantul român l-a înlocuit pe Olise în minutul 80 și a reușit al doilea gol în 193 de minute disputate în această ediție de Championship.

Reading este lider după nouă etape în Championship, cu 22 de puncte.

VIDEO Burleanu nu se gândește la schimbarea selecționerului: „Mirel Rădoi este un simbol”