INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  REAL MADRID - GALATASARAY 6-0

REAL MADRID - GALATASARAY 6-0 // Florin Andone, scos la pauză, a luat linie: „Scoateţi-vă tricourile, jucaţi dezbrăcaţi”!!

Articol de - Publicat joi, 07 noiembrie 2019 11:24

Lăudat pentru evoluţia din tur, Florin Andone (26 de ani) aproape că nu a existat la Madrid, în eșecul usturător cu Real, 0-6, declaraţiile sale optimiste dinaintea partidei nefiind acoperite şi în teren.

Atacantul român a avut un singur şut în 45 de minute, fiind înlocuit tactic la pauză de Terim cu Donk. A primit linie (foarte slab) în Marca şi AS.

În timpul umilinţei, el şi colegii săi au fost contestaţi de fanii turci furioşi pe Bernabeu: „Scoateţi-vă tricourile, jucaţi dezbrăcaţi! Fiţi bărbaţi, ne-am pierdut răbdarea cu voi!”.

VEZI ȘI:

STEAUA ROȘIE - TOTTENHAM 0-4 // FOTO+VIDEO Gestul care a emoționat lumea fotbalului » Son și-a lipit mâinile, ca într-o rugăciune: „Acest gol e pentru tine, André!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!