INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Reghecampf, Cordea și Dugandzic, implicați în cel mai nebun meci al sezonului » Au marcat de 3 ori în prelungiri, pentru o revenire epică

Articol de - Publicat vineri, 24 noiembrie 2023 22:40 / Actualizat vineri, 24 noiembrie 2023 23:13

Al Tai, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, a învins-o pe Al-Raed, scor 4-3, în runda cu numărul 14 din prima ligă a Arabiei Saudite. Trupa tehnicianului român a marcat de 3 ori în prelungiri.

Liga din Arabia Saudită a fost prima care s-a reluat după pacea internațională, iar Laurențiu Reghecampf a fost implicat într-un meci interzis cardiacilor.

Horațiu Moldovan, ofertă de la o campioană care tocmai și-a vândut portarul » Ar evolua în grupele cupelor europene
Rapid

Reghecampf, Cordea și Dugandzic, meciul sezonului în Arabia Saudită

Al Tai a început prost meciul cu Al-Raed, iar în minutul 27 se vedea condusă cu 2-0. Mensah a redus din handicap înaintea pauzei, din penalty, iar eliminarea lui Al Beshe, din tabăra oaspeților, a reaprins speranțele gazdelor.

Reghecampf i-a  trimis în teren pe Andrei Cordea și Marko Dugandzic,dar primii care au lovit au fost tot cei de la Al-Raed, 3-1 prin El Berkaoui, în minutul 72.

Cordea a trimis mingea în plasă, dar reușita a fost anulată după consultarea VAR. Al Tai n-a renunțat și a produs o revenire epică:

• min. 90+2: Al Fadah a deviat mingea în propria poartă. 2-3
  • min 90+9: Mensah a transformat un nou penalty. 3-3
  • min. 90+10: la ultima fază, Misidjan a șutat puternic din afara careului. Mingea a fost deviată, pentru un 4-3 neverosimil.

Cu victoria de astăzi, Al Tai ajunge la 14 puncte în primele 14 runde și urcă pe locul 13 în prima ligă a Arabiei Saudite. Etapa viitoare, pe 2 decembrie, formația lui Reghecampf se mută pe terenul lui Al Fateh.

Clasamentul actualizat în prima ligă a Arabiei Saudite:

VIDEO. Mergeam la film înainte de meci...” » Cea mai ciudată amendă pe care Laurențiu Reghecampf a dat-o

Pep Guardiola a anunțat ce va face dacă Manchester City va fi retrogradată: „Sunt șanse mari”
Man. City
Jurgen Klopp, a cedat înaintea meciului cu Manchester City: „M-am săturat! Voi nu vreți să mă ascultați”