INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AJAX

ROMÂNIA - SUEDIA // VIDEO Curiosul caz Răzvan Marin » Totul despre situația mijlocașului la Ajax: „Au fost discuții cu staff-ul olandezilor”

Articol de - Publicat joi, 14 noiembrie 2019 14:31

Răzvan Marin se află printre tricolorii convocați de Cosmin Contra pentru „dubla" cu Suedia și Spania. Mijlocașul a pierdut echipa la Ajax, fiind mai mult rezervă în ultimele două luni, însă tatăl său, Petre Marin, anunță că fotbalistul are moralul ridicat, în ciuda celor întâmplate. 

  • România - Suedia, din preliminariile EURO 2020, se joacă vineri, de la 21:45. Meciul va fi în direct pe ProTV și liveTEXT pe GSP.RO

„Răzvan este bine cu toate că nu este într-un moment extraordinar la echipa de club. E pozitiv, muncește în continuare ca să intre titular la Ajax. Dacă se va apela la el mâine seară (n.r. în România - Suedia) va da totul pentru a ajuta națională. Nu e niciun fel de problemă cu el. 

Am încredere că se va impune până la urmă și la Ajax. Au fost discuții între el și staff-ul tehnic la Ajax. Cel mai important e că are toată susținerea celor de acolo, toți au mare încredere în el”, a zis Petre Marin. 

Marin are 11 meciuri la Ajax în toate competițiile în acest sezon, 6 dintre ele în campionat. În ultimele 9 meciuri oficiale în toate competițiile a prins însă doar 18 minute, în victoria cu Zwolle, 4-2. 

13,5 milioane de euroe cota lui Marin pe transfermarkt

20 de meciuriși un gol are mijlocașul pentru naționala României

Răzvan Marin este în lotul pentru meciurile cu Suedia și Spania, dar la duelul cu nordicii ar putea fi rezervă, urmând a fi titularizat Tudor Băluță (Detalii AICI)

CLASAMENTUL ÎN GRUPA ROMÂNIEI

MECIURI RĂMASE DE DISPUTAT

CITEȘTE ȘI:

VIDEO Ianis Hagi, interviu altfel: colegii favoriți de la „națională”, cuvântul care i-a ghidat cariera, mașina preferată

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
piet
piet  •  14 Noiembrie 2019, 15:59

iar joaca alama de BENZAR?

remarque
remarque  •  14 Noiembrie 2019, 15:27

Fara Budescu cam greu. Daca juca la FCSB clar era titular. Meciul asta e cantecul de lebada a lui Contra.

spartcapus
spartcapus  •  14 Noiembrie 2019, 22:15

Vine de manuţă cu Ianis acasa cat de curand!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează