INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GORICA

Ronaldo Deaconu, la prima dublă pentru HNK Gorica!

Articol de GSP - Publicat marti, 26 februarie 2019 18:30

Recent transferat de la Concordia Chiajna la croații de la HNK Gorica, Ronaldo Deaconu (21 de ani) a bifat primele sale reușite pentru noua sa echipă.

Marți, Gorica a disputat un meci amical cu slovenii de la NK Drava, câștigat cu 4-1. Pentru croați au marcat Ronaldo Deaconu, în minutele 8 și 56, și senegalezul Cherif Ndiaye în minutele 5 și 45, ultimul din penalty.

Ronaldo a ajuns la Gorica la sfârșitul lunii ianuarie 2019, semnând cu croațiie pe trei ani și jumătate.

7.500 € e salariul lunar al lui Ronaldo Deaconu la Gorica

Vezi și:

VIDEO Ronaldo Deaconu, gol anulat inexplicabil la debutul în Croația » Porumboiu: "Arbitrul a greșit grav"