INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ŞAHTIOR DONEŢK

Şahtior continuă marşul în Ucraina! Victorie importantă obţinută de Mircea Lucescu: 3-2 cu Olexandria

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 noiembrie 2015 19:51

Şahtior Doneţk s-a impus în ultima etapă a turului din Ucraina, 3-2 cu Olexandria.

Echipa lui Mircea Lucescu a controlat partida de la un cap la altul. Dentinho a deschis scorul în minutul 14, însă gazdele au revenit pe tabelă două minute mai tîrziu, Zaporozhan transformînd o lovitură de pedeapsă.

Olexandria a rămas în 10 jucători după jumătate de oră, Shendrik fiind eliminat. Gladki (43) şi Alex Teixeira (54) i-au permis Şahtiorului să se desprindă, în timp ce Ponomar a redus din handicap în prelungiri.

Şahtior ocupă primul loc în Ucraina cu 34 de puncte, trei peste Dinamo Kiev, care are însă un meci mai puţin disputat.

Playtech: PORECLA pe care indienii i-au dat-o Iuliei Vântur! Abia acum s-a aflat ce cred despre iubita lui Salman Khan. FOTO