Articol de GSP - Publicat marti, 02 ianuarie 2018 12:49

Românii de la Anderlecht sunt pe picior de plecare. După ce Stanciu a anunțat că e gata să meargă la Sparta Praga, acum și Chipciu ar putea părăsi formația belgiană.

Presa turcă scrie că Bursaspor îl dorește pe Chipciu, iar în zilele următoare reprezentanții turcilor ar urma să meargă în Belgia pentru a discuta termenii transferului.

Chipciu (28 de ani) a ajuns la Anderlecht în 2016 de la FCSB și mai are contract cu formația belgiană până în 2020. Atât el, cât și Stanciu se află într-o perioadă neagră a carierei.

12 meciuri a jucat Chipciu în acest sezon pentru Anderlecht fără să marcheze vreun gol

Comentarii (15)
10155074652718103
Muzzi Ciprian  •  02 Ianuarie 2018, 23:44
Postat de baddog2 pe 02 Ianuarie 2018, 18:16

Sezonul trecut atat Chipciu cat si Stanciu au avut cifre foarte bune raportat la minutele jucate.Acum tu ce ai vrea ca Stanciu sa fie la fel de eficient ca Mesii?PAi a marcat intre 10-15 goluri si a dat cel putin 6-7 pase de gol nefiind titular meci de meci!

Problema pe care nu o sesizeaza nimeni este ca ei au jucat si putin si pe alte posturi decat cele pe care au dat randament! sunt departe de a fi fan chipciu sau stanciu, dar au avut totusi cifre rezonabile! lumea se astepta cu 10 milioane sa faca ce? toti aia care sunt intr-adevar vitali echipei lor costa de la 50 de milioane in sus!

fangigi
fangigi  •  02 Ianuarie 2018, 21:07

Visezi tu ca a marcat 10-15 goluri! Scrie si pe wiki ca in 44 de meciuri jucate pt RSCA a marcat 5 goluri, adica unu la 9 jocuri! Banel Niculita are cifre mai bune la cat a jucat in Franta!!! Plus ca l-am vazut, impreuna cu cealalta petarda Stanciu, cum ne-au compromis campania de calificari pentru mondialul de anul asta!

mannecken
mannecken  •  02 Ianuarie 2018, 20:10

Chipciu chiar a jucat bine. Sunt surprins ca nu mai este folosit acum. Stanciu, adevarat, a dezamagit, dar asta doar pentru faptul ca a fost judecat la valoarea celor aprox. zece milioane platite. Ceea ce este corect. Daca ar fi fost transferat cu vreo patru, cinci milioane (cifra corecta zic eu...) ar fi fost foarte apreciat si mai mult folosit. Sunt jucatori technici si nu au ce cauta în campionate unde se joaca mai mult " fizic" . Si se joaca la fel cam în toate campionatele din Europa. In al Turciei or sa fie victime sigure din acest punct de vedere.