INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPARTA ROTTERDAM - AJAX 1-4

SPARTA ROTTERDAM - AJAX 1-4 » VIDEO „Lăncierii” câștigă fără emoții în Olanda, dar Răzvan Marin nu joacă niciun minut

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 septembrie 2019 11:43

Ajax Amsterdam, campioana en-titre din Olanda, a câștigat fără emoții meciul de pe terenul Spartei Rotterdam, din etapa a cincea din Olanda, scor 4-1.

Răzvan Marin, singurul român de la Ajax, a fost rezervă, dar n-a jucat niciun minut pentru „lăncieri”.

Ajax n-a avut emoții cu Sparta Rotterdam, echipă care se află în fața ei în campionat. Promes a deschis scorul în minutul 25, iar Ziyech a majorat diferența șase minute mai târziu. Tadic (57) și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după ce a executat foarte bine un penalty, iar Ziyech a făcut dubla în minutul 60. Golul de onoare al gazdelor a purtat semnătura lui Dervisoglu (75).

Ajax ocupă locul 5, cu 7 puncte, dar cu un meci în minus, în timp ce adversara de azi e pe poziția a 4-a la o lungime distanță.

Sparta Rotterdam - Ajax Amsterdam 1-4

Echipe de start:

Sparta Rotterdam: Coremans - Abels, Vriends, Mattheij, Faye - Aussar, Harroui, Rigo - Dervisoglu, Smeets, Rahyi
Rezerve: Harush, Fabrie, Ache, D. Duarte, L. Duarte, Karami, Piroe, Veldwijk
Antrenor: Henk Fraser

Ajax: Onana - Dest, Veltman, Blind, Tagliafico - Martinez, Alvarez- Ziyech, Tadic, Neres - Huntelaar
Rezerve: Varela, Scherpen, Ekkelenkamp, Huntelaar, Labyad, Lang, Magallan, R. Marin, Mazaroui, Schuurs
Antrenor: Erik ten Hag
*Răzvan Marin a început meciul pe bancă

Stadion: Sparta Stadion
Arbitru: Pol van Boekel

Vezi și:

Vlad Chiricheș pleacă pe 10 milioane de euro: „S-au întâlnit ieri la Milano şi au bătut palma”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”