INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIVEBLOG

Cum se descurcă stranierii în weekend » Deian Sorescu, gol pentru Rakow. Drăguș a marcat și el în Belgia

Deian Sorescu

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 iulie 2022 15:28 / Actualizat luni, 01 august 2022 00:20

Rezultatele stranierilor din acest weekend pot fi urmărite aici, în liveblog-ul GSP.

Deian Sorescu, gol pentru Rakow

Deian Sorescu și Bogdan Racovițan au fost titulari în victoria celor de la Rakov, scor 3-2 în fața celor de la Stal Mielec, în etapa #2 din Polonia.

Sorescu a reușit să marcheze în minutul 4, deschizând scorul pentru formația sa.

Denis Drăguș, gol pentru Standard Liege

Titularizat în stânga liniei de 3 din spatele vârfului, Denis Drăguș a înscris unicul gol al lui Standard în prima repriză a meciului cu Genk (minutul 24). Echipa românului era condusă la intrarea la cabine, 1-3.

În prima etapă, Standard, cu Drăguș titular dar înlocuit după numai 19 minute, a remizat cu Gent, scor 2-2. Echipa din Liege a jucat cu un om în minus din minutul 15.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Super Darwin! Klopp avertizează: „A fost bun, foarte bun. Și va fi și mai bun. Atacanții sunt specii deosebite”

O dată cu transferul la Cremonese, Vlad Chiricheș anunță: „Îmi voi schimba stilul de joc”