INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TRANSFER

Superofertă pentru Florin Andone! O forță din Italia a început negocierile cu Deportivo + În ce condiții se poate realiza transferul

FOTO: Guliver/GettyImages
FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat joi, 29 decembrie 2016 15:14

Venit în vară la Deportivo La Coruna, de la Cordoba, Florin Andone ar putea pleca în această iarnă.

Site-ul de transferuri tuttomercatoweb.com anunță transferul românului în Serie A,  notând că  Fiorentina îl vrea pe vârful de 23 de ani. În plus, italienii scriu că șefii grupării viola a avut deja un rând de negocieri cu echipa spaniolă.

Totuși, transferul lui Andone poate fi blocat dacă Fiorentina ajunge la un acord cu Inter pentru a-l readuce pe sârbul Jovetici, aceasta fiind prima opțiune a italienilor.

O altă condiție ar fi să plece Nikola Kalinici în China, la Tianjin Quanjian, echipă antrenată de Fabio Cannavaro, pentru 50 de milioane, cât e clauza sa de reziliere.

2.500.000 €este cota lui Andone, potrivit transfermarkt.de

Adus pentru 4,5 milioane de euro, Andone a jucat 17 meciuri pentru Deportivo și a marcat de șase ori. La Fiorentina, locul 9 din Serie A, sunt deja doi jucători români: Ciprian Tătărușanu și Ianis Hagi.

Citește și:
Incredibil! Semnul făcut de Ștefan Târnovanu, imediat după al 3-lea gol marcat de Auda
Conference League
Incredibil! Semnul făcut de Ștefan Târnovanu, imediat după al 3-lea gol marcat de Auda
„Am ajuns de RÂSUL LUMII” » Gigi Becali, șocat de rușinea cu Auda, îl distruge pe Ștefan Târnovanu: „Tot el stă și se închină?! Să ne distrugi în halul ăsta...”
Conference League
„Am ajuns de RÂSUL LUMII” » Gigi Becali, șocat de rușinea cu Auda, îl distruge pe Ștefan Târnovanu: „Tot el stă și se închină?! Să ne distrugi în halul ăsta...”
Gafele care au scos-o pe FCSB din Europa! Momente inexplicabile în Letonia
Conference League
Gafele care au scos-o pe FCSB din Europa! Momente inexplicabile în Letonia
Cel mai nou stadion din România este aproape de inaugurare: detaliul care îl face unic între arenele din țară
Liga 3
Cel mai nou stadion din România este aproape de inaugurare: detaliul care îl face unic între arenele din țară
FOTO Dacia Hipster, gata de producția de serie. Brevet înregistrat pentru design
Profit.ro
FOTO Dacia Hipster, gata de producția de serie. Brevet înregistrat pentru design
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Iată DOSARUL COMPLET de la Securitate al lui Dan Șucu, informatorul „Mircea Crișan”: „Voi respecta toate indicațiile” + „Timid, greoi în gândire, bâlbâit. Un mediocru necesar!”

Universitatea Craiova - Levski Sofia 2-2! Leka noşt, deţa! Campioana iese din scenă în turul 2 din UCL! Rămânem încă un an în afara fotbalului care contează


Comentarii (20)
haideusicfr
haideusicfr  •  29 Decembrie 2016, 20:56

Am impresia ca mai mult se vorbeste despre trasferuri decat despre fotbal. S-or fi schimbat vremurile ,dar ceva nu e in regula. Fl.Andone nu m-a impresionat ,cum nu m-a impresionat nici Stanciu. Vorbe in schimb ,transferuri ,gramada. Asta este situatia imi place sau nu.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  29 Decembrie 2016, 20:39
Postat de arsenie_b pe 29 Decembrie 2016, 15:58

E mare vedeta capsunarul asta aclimatizat, zici ca sta tot timpul sa expectoreze cand vorbeste. Stie numai sa alerge ca nebunul si sa dea branci adversarilor. E un sportiv, atat. Cu fotbalul sta mai subtire

nu esti stelist degeaba :))

104772133226352
Petre Radulescu  •  29 Decembrie 2016, 17:32
Postat de ortega pe 29 Decembrie 2016, 15:33

Fiorentina colecționează gloabele românești ? Tătărușinea , Schija golanului și acum *** ăsta ...

*** bati campii la greu. Fiorentina daca ar evolua in Romania ar fi an de an campioana, ***! Cat despre Andone si Tatarusanu, neam de neamul primei echipe comuniste, rapid, acum decedata, n-a pupat astfel de jucatori. Din cauza unui nemernic ca asta UTCopos si-a luat jucariile si a plecat si i-a lasat sa moara. ***!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (20)
Comentează