INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHAMPIONSHIP

Talismanul lui Doncaster » Cu Tamaş titular, englezii au învins Charlton, 3-0

Articol de GSP - Publicat marti, 28 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat marti, 28 ianuarie 2014 23:45

Gabriel Tamaş a jucat 76 de minute în victoria lui Doncaster, 3-0 acasă cu Charlton, în liga secundă engleză.

Fundaşul român a evoluat din nou în banda dreaptă şi a avut două ocazii importante de gol în repriza secundă, pînă să fie înlocuit de Quinn în minutul 76.

Golurile partidei urmărite de 7.289 de spectatori au fost înscrise de Meite, 26, Brown, 36, şi Duffy, 67.

Este al treilea rezultat pozitiv consecutiv al lui Doncaster, care, coincidenţă sau nu, n-a mai pierdut de cînd Tamaş a ajuns la echipă, fiind în evidentă revenire de formă şi reuşind să recupereze puncte importante în clasament, pentru a ieşi din zona periculoasă. Doncaster Rovers are în acest moment 28 de puncte în 28 de meciuri.

Doncaster: Turnbull, Husband, Duffy, Brown, Sharp, Khumalo, Tamas, Keegan, Wellens, Meite, Coppinger