INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA / ARIS SALONIC - IRAKLIS SALONIC 0-1

Victoraş Iacob, gol decisiv în derby-ul cu Aris

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 martie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 06 martie 2011 00:35

Fostul atacant al Stelei, Victoraş Iacob, a marcat singurul gol al partidei cîştigate de echipa sa, Iraklis Salonic, în faţa concitadinei Aris.

Iacob a adus victoria pentru Iraklis în minutul 87, la doar patru minute după ce a fost introdus în teren. Pentru Iraklis au evoluat şi portughezul Ricardo Dani (toate cele 90 de minute), precum şi Bogdan Mara, în ultimele 30 de minute. Ambii jucători au văzut cîte un cartonaş galben.

La gazde a evoluat şi columbianul Juan Carlos Toja, ex-stelistul intrînd pe teren în minutul 53.